До очисних споруд водоканалу щоденно надходить більше 150 тисяч метрів кубічних стоків, разом з якими каналізаційними мережами міста завдовжки близько 983 кілометрів рухаються тонни побутового сміття: картонні коробки, ганчірки, уламки дерева, зіпсовані продукти тощо.
Але каналізаційна система не розрахована на утилізацію твердих побутових відходів, тож на мережах постійно виникають засмічення, а труби та колектори не витримують навантажень, що призводить до аварійних ситуацій.
З початку цього року на каналізаційних мережах міста вже сталось 2665 засмічень, щодня працівники водоканалу ліквідовують близько 37 заторів.
Звідки ж береться сміття? Основне джерело – унітаз, який мешканці використовують як смітник. Ганчір’я, памперси, засоби особистої гігієни, зіпсовані овочі та фрукти, пакети — це ще не повний перелік того, що споживачі змивають в каналізацію.
На жаль, під час великих злив самовільно знімаються каналізаційні люки, і таким чином до системи потрапляє не лише бруд з вулиці, а ще й залишки шин, будівельне сміття, метал.
Запам’ятайте, що каналізація – це не смітник, і окрім відходів життєдіяльності та туалетного паперу змивати туди нічого неможна, вологі серветки і засоби особистої гігієни в тому числі! Недбалі дії можуть призвести до серйозних пошкоджень каналізаційної системи міста, і тоді негативні наслідки відчує кожен його мешканець.