До уваги жителів міста!


Водоканал Запорожье Новости
Інформація щодо нарахування в частині абонентської плати

З 01.01.2022 року вступила в дію Постанова НКРЕКП від 22.12.2021р. № 2875 “Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для КП «Водоканал» м.Запоріжжя, відповідно до якої витрати на збут не включено до собівартості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Ці витрати мають відшкодовуватись за рахунок плати за абонентське обслуговування.
Відповідно до пункту 11 частини першої статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (надалі - Закон) плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує щомісяця за індивідуальним договором про надання відповідних комунальних послуг, що включає витрати пов’язані з укладенням договору про надання послуг, здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води у багатоквартирному будинку, а також за виконання інших функцій пов’язаних з обслуговуванням абонентів (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньо-будинкових систем водопостачання та водовідведення), зокрема витрати на оплату працівників служби збуту, друк та доставку рахунків, програмне забезпечення, на канцтовари, охорону праці, послуги зв’язку, витрати на утримання приміщень, тощо.
Абонентська плата нараховується щомісячно окремо до кожної з послуг, що споживається абонентом, а саме до централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців в квартирі та спожитої води.
Граничний розмір плати за абонентське обслуговування встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №808 (зі змінами) та станом на 01.01.2022 становить 35,19 грн. на місяць у розрахунку на одного абонента окремо за кожну комунальну послугу. Плата за абонентське обслуговування (з урахуванням податку на додану вартість) визначається відповідно до планованих витрат виконавця та не повинна перевищувати граничного розміру, визначеного відповідно до цієї постанови.
Інформація про розмір плати за абонентське обслуговування та її структуру розміщено на офіційному веб-сайті КП «Водоканал» за цим посиланням.

Інформація щодо укладання договорів.

Законом встановлено, що плата за абонентське обслуговування застосовується для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач (співвласник багатоквартирного будинку, власник будівлі, у тому числі власник індивідуального садибного житлового будинку) за умови укладення за встановленою типовою формою індивідуальних договорів.
Законом визначено, що співвласники багатоквартирних будинків самостійно приймають рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг щодо кожного виду комунальної послуги, а виконавці комунальних послуг - укладають з такими співвласниками договори відповідно до обраної співвласниками моделі.
Договори про надання комунальних послуг, у тому числі зі співвласниками багатоквартирних будинків, які не прийняли рішення про модель організації договірних відносин з КП «Водоканал», мають бути укладені протягом двох місяців з дня набрання чинності рішенням Кабінету Міністрів України про затвердження індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення що є публічним договором приєднання.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2022 року № 85 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 р. № 690» затверджені типові форми договорів, у тому числі публічний договір приєднання.

На виконання вищезазначених змін у Законі, 01.03.2022 року на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та на офіційному веб-сайті КП «Водоканал» було розміщено повідомлення КП «Водоканал» про публічну пропозицію (оферту) про укладення індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, що є публічним договором приєднання.

Протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті КП «Водоканал» співвласники багатоквартирного будинку які не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали договір з КП «Водоканал», а також із власниками індивідуальних (садибних) житлових будинків якщо такий власник не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги тому з 01.04.2022 року вважається укладеним публічний договір приєднання з кожним співвласником, а саме індивідуальний договір.
- для споживачів – власників (співвласників, користувачів) житлових приміщень в багатоквартирному будинку;
- для споживачів – власників (співвласників, користувачів) нежитлових приміщень в багатоквартирному будинку;
- для споживачів – власників (користувачів) індивідуальних (садибних) житлових будинків.


Автор: Адміністрація КП «Водоканал»
Дата: 18 травня 2022, 18:44