Важливо!
Водоканал Запорожье Новости

COVID-19. Чи безпечна вода у кранах запоріжців?

ПИТНА ВОДА У ЗАПОРІЖЖІ АБСОЛЮТНО БЕЗПЕЧНА З ЕПІДЕМІЧНОЇ ТОЧКИ ЗОРУ. Додаткові заходи з очищення і знезараження питної води у зв’язку із запровадженням карантину НЕ ПОТРІБНІ.
Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) стосовно питної води, коронавірус COVID-19 у воді не живе та легко піддається окисленню. Дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь-які віруси.
Наразі, в лабораторіях КП «Водоканал», як і завжди, ми прискіпливо вивчаємо кожну пробу води. Цілодобово проби води відбираються на виході з наших водопровідних станцій ДВС-1, ДВС-2. Крім того, якість питної води контролюється у 59 точках на водопровідній мережі по всьому місту щоденно без вихідних. Ми цілодобово дбаємо, щоб у своїх домівках запоріжці мали гарантовано безпечну питну воду.

Чи потрібно додатково кип’ятити питну воду перед вживанням?

В якості запобіжних заходів проти вірусу COVID-19 кип'ятити воду НЕ ПОТРІБНО.
Чи треба купувати бутильовану воду або зберігати питну воду про запас? Наразі немає жодних підстав думати, що запровадження карантинних заходів у місті хоч якимось чином вплине на надійне та безперебійне постачання води в домівки запоріжців. Запорізький водоканал готує якісну та безпечну питну воду 24 години на добу 7 днів на тиждень, незважаючи ні на що.

Чи можна безпечно вживати воду з автоцистерн КП «Водоканал»?

Питна вода з автоцистерн КП «Водоканал», яку ми подаємо до будинків, що тимчасово відключені від водопостачання через аварійні ситуації, абсолютно безпечна і придатна для пиття та приготування їжі. Усі автоцистерни проходять належну обробку та дезінфекцію перед кожним наповненням.

Чи можна заразитися COVID-19 через стічні води чи каналізацію?

ВООЗ зазначає, що «на сьогодні немає жодних доказів того, що вірус COVID-19 передається через каналізаційні системи». Таку ж позицію озвучив Федеральний інститут безпеки та гігієни праці Німеччини (BAuA): «Передача віруса COVID-19 через каналізаційні мережі малоймовірна, адже основним джерелом передачі є повітряно-крапельний шлях через дихальні шляхи або через руки, що контактують зі слизовою оболонкою носа, рота чи очей».

Частіше мийте руки та зберігайте спокій!


Автор: Адміністрація КП «Водоканал»
Дата: 20 березня 2020, 15:47