Повідомлення!
Водоканал Запорожье Новости

Завершено роботи з реконструкції та введені в експлуатацію об’єкти водопостачання та водовідведення КП «Водоканал»

Близько 5 мільйонів гривень з власних коштів Інвестиційної програми комунального підприємства «Водоканал» було витрачено на реалізацію чергових етапів інвестиційної програми, в рамках яких проведена реконструкція двох важливих об’єктів водопостачання та водовідведення.

Одним із об’єктів є напірний каналізаційний колектор, що розташований по вулиці Новгородській в Хортицькому районі міста, та знаходиться в експлуатації понад 35 років.

В результаті газової корозії та тривалої експлуатації верхнє склепіння колектора руйнується та провалюється разом з ґрунтом над колектором, та призводить до порушення цілісності трубопроводу, що може спричинити підтоплення будинків фекальними стоками, що в свою чергу може призвести до техногенної аварійної ситуації.

З метою недопущення витоку стоків, комісією з обстеження технічного стану колектору визначено амортизаційний знос понад 80% та виявлені місця просадки ґрунту на всій трасі колектору, в результаті чого об’єкт було визнано таким, що потребує негайної реконструкції.

В рамках проекту реконструкції напірного колектору каналізації, виконана прокладка поліетиленової труби зовнішнім діаметром 450 мм всередині існуючої аварійної сталевої труби. Реконструйована напірна ділянка каналізаційного колектору, загальна довжина ділянки становить 250 погонних метрів. Також проведена заміна оглядових та контрольних колодязів, побудовані нові залізобетонні оглядові камери. Для можливості випорожнення ділянок колектору при аварійних ситуаціях та при проведенні профілактичних робіт улаштовані випуски.

Проведена спеціалістами КП «Водоканал» реконструкція каналізаційного колектора забезпечить безперебійне каналізування будинків і споруд, які він обслуговує, дозволить запобігти просіданню ґрунту, що в свою чергу убезпечить від деформації деформації будинки та споруди, що знаходяться поблизу колектора. Також суттєво поліпшиться екологічний стан навколишнього природного середовища, завдяки попередженню витоків каналізаційних стоків.

Другим об’єктом реконструкції став водовід діаметром 800 мм та довжиною більше 200 погонних метрів, який розташований на насосній станції Шевченко в Шевченківському районі, який забезпечує питною водою близько 145 тисяч мешканців Шевченківського та Олександрівського районів міста.

Через тривалу експлуатацію та фізичний знос, за останній період намітилося значне збільшення кількості аварій на водопроводі, що в свою чергу може призвести до його зупинки, тому технічний стан водопроводу, визнано аварійним і таким, що потребує негайного капітального ремонту.

Для безперебійного забезпечення водопостачанням мешканців Шевченківського та Олександрівського районів міста, спеціалістами підприємства проведена заміна існуючого водопроводу на сталеві водопровідні труби діаметром 630 мм на ділянці 211,5 метрів. Також замінена трубопровідна запірна арматура і пожежні гідранти в існуючих колодязях та камерах.

Реалізація проекту дає можливість забезпечити безпечне і нормальне функціонування водопроводу, а також дозволяє подавати питну воду мешканцям міста з насосної станції «Шевченко» безперебійно та без втрат.Автор: Адміністрація КП «Водоканал»
Дата: 28 листопада 2019, 17:23