У Запоріжжі модернізують ЦОС-1: очищення води стає більш ефективним і безпечним
Водоканал Запорожье Новости

В Запоріжжі, стічні води міста, через систему каналізаційних колекторів і насосних станцій надходять на очисні споруди, які є одними з важливих структурних підрозділів КП «Водоканал». Стічні води, що надходять від населення і промислових підприємств міста, проходять механічне та біологічне очищення на Центральних очисних спорудах лівого берега - ЦОС-1 і Центральних очисних спорудах правого берега - ЦОС-2. При механічному очищенні затримуються великі і дрібні нерозчинні включення. Суть методу біологічного очищення полягає в розкладанні розчинених органічних речовин, що містяться в стічних водах, в результаті життєдіяльності мікроорганізмів.

В рамках реалізації інвестиційної програми комунального підприємства «Водоканал», були проведені масштабні заходи по удосконаленню та оновленню роботи очисних споруд ЦОС-1, а саме, придбаний та встановлений ротаційний повітродувний агрегат разом з перетворювачем частот, який забезпечуює автоматичне регулювання заданого об'єму повітря в повітродувній станції для біологічної очистки стоків, зменшуючи споживання електричної енергії.

На центральних очисних спорудах повітродувки використовуються для процесу аерації, тобто форсованого насичення стічних вод повітрям для стимулювання розмноження аеробних бактерій. Ці корисні бактерії розкладають біомасу, що міститься у стоках. Залежно від обсягу поступаючих стоків інтенсивність аерації змінюється регулюванням продуктивності повітродувок.

В ході реалізації інвестпрограми КП «Водоканал» проведено модернізацію обладнання ЦОС-1. На зміну фізично зношеного насосного обладнання з низьким ККД, яке знаходиться в роботі цілодобово, та працює в агресивному середовищі і тому дуже часто виходить з ладу, придбано та встановлено нові сучасні насосні агрегати марки FLUGT, Grundfos, насосний агрегат 2СМ 200, насос піскової пульпи марки П12,5/12,5СП, дренажні насоси марки 1ЕЦВ6-10-50-01, які використовуються для відведення дренажних вод, та моно-насоси С17КС11RMB.

Також придбано компресор поршневий Remeza Ф-500.W115/16, необхідний для забезпечення умов праці та обов’язкової продувки при проведенні гідравлічних випробувань на хлоропроводах, посудин, що працюють під тиском (випаровувачі хлору).

На ЦОС-1, з метою забезпечення вимог охорони праці та охорони навколишнього середовища, безперервно виконується контроль гранично допустимих концентрацій горючих та токсичних газів і парів у повітрі. Для організації системи контролю за станом повітря на ЦОС-1 у цеху механічного зневоднення осаду та в приміщенні решіток, за рахунок власних коштів інвестпрограми КП «Водоканал», придбано сигналізатори-аналізатори типу «ДОЗОР».

Також важливим питанням в роботі центральних очисних споруд є мул, що утворюється в процесі очистки стічних вод після ущільнення та подається для зневоднення на мулові майданчики. Під час зневоднення мулу майданчики виконують функцію свого роду відстійника і сушилки, де мул розшаровується на надмулову воду і самий мул. Деякий об’єм води випаровується, а більша частина, через розподільчі трубопроводи і самопливний трубопровід подається на насосну станцію звідки перекачується на очисні споруди на очистку. Кожен трубопровід має протяжність близько 5 км.

Для своєчасного та ефективного прочищення трубопроводів на ЦОС-1, в рамках реалізації інвестиційногої програми КП «Водоканал» придбано прочищувальну машину К-1500.

Машина секційного типу K-1500 призначена для прочищення трубопроводів і систем каналізації діаметром від 50мм до 250мм на довжину до 90 м. Модель K-1500 є дуже компактною та мобільною прочищувальною машиною серед секційних машин RIDGID Kollman. Вона просто ідеальна для проведення заходів з прочищення каналізації, стічних труб і важких засмічень.

Придбання прочищувальної машини забезпечує своєчасне прочищення трубопроводів мулу і надмулової води, що в свою чергу дозволяє запобігти порушенням технологічного процесу зневоднення осадів на центральних мулових майданчиках.Автор: Адміністрація КП «Водоканал»
Дата: 5 березня 2018, 13:28