Організація робочого місця з повірки та регулювання лічильників води в рамках реалізації інвестиційної програми КП «Водоканал»
Водоканал Запорожье Новости

Лічильник води - складний вимірювальний прилад, який з часом зношується і піддається впливу з боку зовнішніх факторів, які змінюють його метрологічні характеристики, через що прилад викривлює дійсні показники витрати води. І для того, щоб переконатися, що лічильник води забезпечує необхідну точність показань, його необхідно повіряти з певною періодичністю.

З метою дотримання вимог Закону України № 124-VIII від 15.01.2015 «Про метрологію та метрологічну діяльність», Стаття 17. «Повірка засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації», всі лічильники підлягають обов'язковій повірці, при якій встановлюється придатність приладу до застосування на підставі результатів його повірки. Якщо метрологічні характеристики не виходять за допустимі межі, лічильник визнається прийнятним.

На сьогоднішній день комунальне підприємство «Водоканал» здійснює повірку лічильників води двома методами: в лабораторії на стаціонарних проливних установках і безпосередньо в квартирі власника приладу. Контроль приладу обліку без зняття - це нова послуга, яка стала можливою завдяки новим повірочним переносним установкам АС-П, які були придбані в рамках інвестиційної програми КП «Водоканал» в кількості двох одиниць.

Придбання установки повірочної переносної АС-П дає можливість проведення кваліфікованої повірки та контрольних знімань показників експлуатованого лічильника води DN10÷20 без демонтажу, при цьому знижується ризик пошкодження трубної розводки і лічильника.

Також дана установка дозволяє в автоматичному режимі зберігати, під заздалегідь встановленим паролем метролога, фотографії водомірів, що повіряються для підтвердження правильності внесення даних проливних випробувань в результуючий протокол повірки водоміра.

Повірка лічильників води на місці їх експлуатації сприятиме економії часу, що дозволить своєчасно виконувати роботи та збільшити кількість приладів, що повіряються.

Впровадження цього заходу інвестиційної програми дозволить своєчасно виконувати роботи з повірки квартирних лічильників води DN 10÷20, які встановлені в вузлах обліку абонентів підприємства та забезпечити достовірний облік води.

В зв’язку зі збільшенням кількості лічильників води, які надходять на повірку до центральної лабораторії автоматизації та вимірювань КП «Водоканал», та з метою забезпечення своєчасною повіркою та регулювання квартирних лічильників води DN15, в рамках інвестиційної програми КП «Водоканал», придбано автоматизовану установку повірочну проливну УВЛ15/25-М в складі персонального комп’ютера, який є невід’ємною частиною установки повірочної проливної автоматизованої, в комплекті з багатофункціональним пристроєм CANON і SENSYS, та приладдя для установки УВЛ15/25-М для опресування лічильників надлишковим тиском 1,6МПа з метою перевірки водолічильників на герметичність.

Запровадження заходу з організації робочого місця з повірки та регулювання лічильників води, завдяки продуктивності нової стаціонарної установки дозволить своєчасно виконувати роботи з повірки та регулюванню лічильників води DN15 в кількості 100 шт. за зміну.

Загальна вартість виконання заходу 351,40 тис. грн. без ПДВ. за рахунок власних коштів інвестиційної програми КП «Водоканал».Автор: Адміністрація КП «Водоканал»
Дата: 16 листопада 2017, 15:08